Zobacz co nowego w fillup?

Styczeń to miesiąc rozliczeń podatkowych i kadrowych dla firm, do urzędów skarbowych trafią zatem PIT-4R, PIT-11, PIT-8C oraz ZUS IWA. Program fillup jest już w pełni przygotowany i znajdują się w nim wszystkie aktualne druki i formularze potrzebne do wypełnienia tych obowiązków.

Od 17 stycznia obowiązują również nowe zasady wypełniania tzw. kilometrówki. Nowe limity obowiązują przy wypłacie pracownikom zwrotów za korzystanie z ich pojazdów prywatnych wykorzystywanych do celów służbowych. Dotyczą one również korzystania z pojazdów w delegacjach służbowych.

Umowa o używaniu samochodu prywatnego do celów służbowych
Oświadczenie o używaniu pojazdu do celów służbowych
Ewidencja wydatków na pojazd prywatny wykorzystywany do celów działalności gospodarczej

Jeśli jako płatnik chcesz otrzymać w 2023 r. od zatrudnionej osoby oświadczenie o przysługujących kosztach podatkowych, dojazdach i miejscu zamieszkania, kwoty zmniejszającej podatek czy stosowania zwolnień podatkowych lub preferencji jako samotny rodzic ‑ powinieneś skorzystać z nowej wersji formularza PIT‑2 (9). Najnowsza wersja tego formularza znajduje się w bazie Programu fillup.

Z końcem stycznia upływa termin złożenia ZUS IWA za 2022 r. to informacja zawierająca dane do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe. Powinien go złożyć płatnik składek, który opłaca składki na ubezpieczenie wypadkowe.

Druk ZUS IWA wypełnisz wygodnie i wyślesz w programie fillup tutaj.