Zobacz co nowego w fillup?

Kody GTU nadal są gorącym tematem, wokół którego powstaje wiele pytań i wątpliwości. My niezmiennie służymy pomocą, nie tylko w tworzeniu JPK_V7 ale również we wszystkich aspektach dotyczących nowego systemu rozliczania i raportowania VAT.

We wrześniowym newsletterze zajęliśmy się oznaczeniem GTU 12, którym będą musiały się posługiwać podmioty świadczące usługi o charakterze niematerialnym.
Pomocą w określeniu, czy świadczone przez nas usługi podlegają pod ten kod może być np. grupowanie PKWiU 2015 (oraz kodowaniach CN). Co do zasady oznaczeniem GTU 12 obejmować należy wyłącznie usługi doradcze, księgowe, prawne, zarządcze, szkoleniowe, marketingowe, firm centralnych (head offices), reklamowe, badania rynku i opinii publicznej, w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych.

Na ostatni dzień września został przesunięty termin zatwierdzenia i składania do KRS sprawozdania finansowego. Po 30 września pozostaje 15 dni na jego wysłanie.
W programie fillup znajdziesz wszystko, co będzie potrzebne do wypełnienia tego obowiązku.

Duża zmiana dla emerytów, PIT-11A zastąpi PIT-40A Jeśli z obliczenia PIT wykonanego przez organ rentowy wynikać będzie nadpłata podatku (np. ze względu na zaokrąglenia kwot przekazywanych do urzędu skarbowego z wypłacanej emerytury), to zamiast standardowo przygotowanego rocznego obliczenia podatku PIT-40A - emeryt otrzyma informację PIT-11A, oznacza to, że będzie musiał samodzielnie rozliczyć PIT-37. W praktyce z dniem 30 kwietnia rozliczony zostanie on automatycznie przez fiskusa poprzez usługę Twój e-PIT, może również samodzielnie wcześniej przygotować deklarację podatkową, dodając przychody z PIT-11A i wysyłając swój roczny PIT-37 w Programie e-pity.pl.

W programie fillup są już również dostępne nowe formularze CIT wraz z załącznikami:

Urząd Skarbowy:

Pracownicze:

ZUS:

Formularze ZUS z e-wysłką (w wersji desktop)

Pozostałe: