Zobacz co nowego w fillup?

Od dziś w programie fillUp udostępniamy pełną obsługę ewidencji JPK_VAT (2), wraz z funkcją weryfikacji plików przed wysyłką, aż w 14 punktach kontrolnych!

Informujemy również, że dla tych z Państwa, którzy z niecierpliwością oczekują na możliwość rozliczenia PIT-a za 2016, publikujemy nowe e-deklaracje PIT obowiązujące od 01.01.2017 roku.

Możliwość przygotowania ewidencji VAT z poziomu aplikacji fillUp, w najnowszym formacie JPK, to informacja cenna przede wszystkim dla małych oraz średnich przedsiębiorców, oraz dla tych podmiotów, których wraz z nadejściem Nowego Roku objął obowiązek comiesięcznego raportowania oraz wysyłania do organów skarbowych ewidencji zakupu i sprzedaży VAT w standardzie JPK.

Zmiany wprowadzone w najnowszej wersji fillUp umożliwią Państwu przede wszystkim tworzenie pliku VAT bezpośrednio w programie na podstawie ewidencji VAT. W systematycznym prowadzeniu zestawień pomocny okaże się kreator, upraszczający i przyspieszający żmudny proces uzupełniania danych. Co istotne, na podstawie wprowadzonych do ewidencji VAT informacji, program fillUp automatycznie przygotuje formularz danych w standardzie JPK, podda go weryfikacji i bezpiecznie wyśle go do organu skarbowego.

W przypadku wysyłki pliku JPK z zewnętrznych programów księgowych, program fillUp wczyta je w postaci plików XML lub CSV pojedynczo lub łącząc wiele plików z różnych programów, podda je weryfikacji i podobnie jak w pierwszym wariancie - elektronicznie przekaże do Urzędu Skarbowego.

Program fillUp, tuż przed wysyłką plików XML_JPK sprawdzi przede wszystkim:

 • poprawność składni pliku XML,
 • poprawność kodu formularza,
 • datę wytworzenia (wygenerowania) oraz okresy „od - do”,
 • kod waluty,
 • wymagane pola adresu,
 • prawidłowość kodu urzędu skarbowego,
 • poprawność NIP i REGON firmy wysyłającej JPK

a w przypadku weryfikacji pliku XML_JPK VAT (2) dodatkowo:

 • pola wymagane dla każdej pozycji sprzedaży i zakupu,
 • poprawność pól podsumowujących sprzedaż (liczba sprzedaży, suma podatku),
 • poprawność pól podsumowujących zakupy (liczba zakupów, suma podatku),
 • udostępnienie sum i danych do weryfikacji z deklaracją VAT-7

W nowej wersji fillUp udostępniamy również aktualny formularz JPK_PKPIR(2), VAT_JPK(2) oraz listę aktualnych druków deklaracji PIT za 2016. 

Zapraszamy

Formularze i e-deklaracje dostępne w najnowszej wersji programu fillUp 4.6.0 (bazy 332-339)

I. Formularze do wysyłki JPK:

II. Druki deklaracje roczne PIT za 2016:

 1. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 24 marca 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia wzorów rocznego obliczenia podatku oraz zeznań podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (Dz.U. 2016 poz. 440):
 2. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 25 marca 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia wzorów zeznania, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz.U. 2016 poz. 439)
 3. Pozostałe e-deklaracje PIT obowiązujące do rozliczeń za 2016 rok podatkowy, na 2017 rok:

III. Formularze budowlane:

IV. Inne formularze dotyczące podatku od nieruchomości i gospodarowania odpadami:

V. Inne formularze: