Zobacz co nowego w fillup?

oraz baza najnowszych formularzy – już dostępna w wersji (4.6.18) programu fillUp

Deklaracja roczna, którą na podstawie Wniosku PIT-WZ sporządzić może za nas urząd skarbowy czy wskazanie beneficjenta 1% podatku w Oświadczeniu PIT-OP przez emeryta lub rencistę - to dwie kluczowe zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, które od 15 marca br. proponuje podatnikom resort finansów. W najnowszej wersji aplikacji fillUp - formularze te udostępniamy Państwu w wygodnym kreatorze z funkcją bezpiecznej e-wysyłki bezpośrednio do urzędu skarbowego. Informujemy również, że dla tych z Państwa, którzy z niecierpliwością oczekują na możliwość rozliczenia PIT-a za 2016, publikujemy nowe e-deklaracje PIT obowiązujące od 01.01.2017 roku.

Przygotowanie formularza PIT-WZ w programie fillUp ułatwi z pewnością przyjazny kreator, który nie tylko poprowadzi Państwa przez kolejne okna formularza, ale także automatycznie wczyta konieczne dane z aktówki fillUp - minimalizując ryzyko popełnienia błędu.  I choć we wniosku, uwzględnić należy również aktualne informacje dotyczące np. kosztów uzyskania przychodu za miniony rok, czy przysługujące podatnikowi ulgi i odliczenia - by wniosek przygotowany został zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Finansów, to po ich uzupełnieniu, aplikacja przygotuje i wyśle go online do Ministerstwa Finansów bezpiecznie i wygodnie.

W programie fillUp przygotować można również oświadczenie PIT-OP, o woli przekazania przez emeryta lub rencistę 1% podatku od świadczeń emerytalno-rentowych wykazywanych w imieniu podatnika przez ZUS - na deklaracji PIT-40A. Oświadczenie PIT-OP w odróżnieniu od wniosku PIT-WZ, można również wydrukować i dostarczyć do urzędu pocztą lub doręczyć osobiście.

Więcej informacji o nowych formularzach Ministerstwa Finansów znajdziecie Państwo również w  poradnikach:


Lista nowych druków i formularzy w wersji 4.6.18 programu fillUp:

  1. Nowe formularze urzędowe
  2. Nowe deklaracje PIT, CIT i VAT
  3. Nowe pełnomocnictwa
  4. Nowe formularze bilansów i sprawozdań
  5. Nowe formularze GUS i ZUS
  6. Nowe formularze kadrowo-płacowe
  7. Inne nowe formularze

Poniżej szczegółowa lista formularzy dodanych do programu w ciągu ostatniego kwartału (opublikowanych w bazach 340-372)

I. Nowe formularze urzędowe:

II. Nowe deklaracje PIT, CIT i VAT:

III. Nowe pełnomocnictwa:

IV.  Nowe formularze bilansów i sprawozdań:

V. Nowe formularze GUS i ZUS:

VI. Nowe formularze kadrowo-płacowe:

VII. Inne nowe formularze: