Zobacz co nowego w fillup?

W związku ze zmianami w wysyłce e-Deklaracji sygnalizowanymi przez Ministerstwo Finansów, informujemy Państwa, że w chwili obecnej wysyłka e-Deklaracji i plików JPK za pośrednictwem programu fillUp działa na systemach operacyjnych Windows 7, 8, 8.1 oraz 10.

Na urządzeniach z systemem Windows XP i Windows Vista mogą pojawić się trudności połączenia z bramką - sygnalizowane komunikatem #2032.

Wszystkim użytkownikom systemu operacyjnego Windows XP, udostępniamy możliwość wysyłki e-Deklaracji, plików JPK oraz odbioru UPO za pośrednictwem programu fillUp, (wersja 4.7.7) z wykorzystaniem funkcjonalności: ‘Wyślij poprzez serwer e-file’.

Ministerstwo Finansów zapowiedziało zmiany w wysyłce e-deklaracji i dostosowanie jej do najnowszych zasad bezpieczeństwa przekazu elektronicznego (zmiana protokołu komunikacyjnego TLS). Aktualnie wykorzystywany protokół TLS 1.0 Ministerstwo Finansów zastąpi znacznie bezpieczniejszym protokołem komunikacyjnym TLS 1.2. Informacja na ten temat zamieszczona została na stronie Aktualności e-Deklaracji.

Na niektórych komputerach ze starszymi wersjami Windows XP, z powodu braku aktualizacji przeglądarki Internet Explorer i nowych protokołów TLS, już w tej chwili pojawiają się problemy z wysyłką e-Deklaracji.

Dodatkowo pojawiły się również problemy z wysyłką JPK i odbiorem UPO dla JPK na starych systemach operacyjnych Windows XP i Vista. Wiąże się to ze zmianą certyfikatów bezpieczeństwa (TLS) w środowisku Microsoft Azure (platformy, którą wykorzystuje Ministerstwo Finansów do obsługi jednolitych plików kontrolnych JPK). Ponieważ oba systemy operacyjne nie są już obsługiwane przez Microsoft, nie zostały one zaktualizowane o nowe certyfikaty dla Azure. 

Więcej na stronie Krajowej Administracji Skarbowej