Zobacz co nowego w fillup?

od 1 stycznia 2020 roku do wpłat podatków PIT, CIT oraz VAT do Urzędu Skarbowego każdy podatnik ma założony swój indywidualny rachunek podatkowy - tzw. mikrorachunek. Wprowadzenie mikrorachunków ma zminimalizować prawdopodobieństwo przelewu na niewłaściwe konto oraz usprawnić podatnikom rozliczenie z Urzędem Skarbowym.

Konto to będzie służyło jedynie do zapłaty podatku; nadpłaty i zwroty podatku będą rozliczane przez urzędy skarbowe tak jak do tej pory, tzn. na indywidualne konta podatników ROR.

Numer konta mikrorachunku podatkowego jest generowany indywidualnie dla każdego podatnika, na podstawie:

  • numeru PESEL - dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz dla niezarejestrowanych podatników podatku VAT lub
  • numeru NIP - dla prowadzących działalność gospodarczą, podatników podatku VAT oraz dla płatników podatków, składek na ubezpieczenie społeczne i / lub zdrowotne.

Mikrorachunek podatkowy uzyskasz korzystając z generatora na stronie https://mikrorachunek.pl/. Otrzymasz go również w dowolnym urzędzie skarbowym lub na stronie Ministerstwa Finansów.
Od teraz taki numer można również wygodnie i szybko wygenerować z poziomu aplikacji fillup, e-pity Płatnika oraz e-pity!

To z pewnością rewolucyjna zmiana w zasadach rozliczenia z fiskusem dlatego postanowiliśmy stworzyć serwis, który będzie odpowiedzią na wszystkie pytania i wątpliwości. Na stronie https://mikrorachunek.pl/  można nie tylko wygenerować swój indywidualny numer konta do wpłat podatków PIT, CIT i VAT ale również poznać odpowiedzi na wszystkie pytania związane z mikrorachunkiem zawarte w 11 poradnikach podatkowych.
Odwiedź już dzis stronę https://mikrorachunek.pl/ i dowiedz się więcej!

Numery kont bankowych dla pozostałych zobowiązań podatkowych jak PCC-3, , przypisane każdemu z urzędów skarbowych znajdziesz w bazie programu fillUp oraz na stronie: https://www.e-pity.pl/znajdz-urzad-skarbowy-online/