Zobacz co nowego w fillup?

Poza zmianami wynikającymi z nowych przepisów i wymogów cały kraj stanął też w obliczu walki z koronawirusem. I nawet ten ostatni wymaga zastosowania odpowiednich druków.

W przypadku uproszczonych ksiąg podatkowych został usunięty obowiązek prowadzenia ewidencji wyposażenia oraz listy płac, a także zgłoszeń do urzędu skarbowego powierzenia prowadzenia ewidencji biuru rachunkowemu. KPiR jednak nadal pozostaje podstawą księgową małych i średnich firm.

Druk do jego prowadzenia, dostępny na druki-formularze.pl, pozwala obecnie prowadzić jedną łączną księgę KPiR za cały rok – na podstawie danych miesięcznych, przeniesionych z JPK_VAT. Można również prowadzić odrębne rozliczenia dla każdego miesiąca z opcją generowania pliku JPK_PKPIR. W programie fillup można również wygenerować KPiR automatycznie z przygotowanego pliku JPK_VAT. Kreator KPiR w fillup pozwala automatycznie podsumować wyniki danego miesiąca i sumować miesięcznie kwoty wynikające z poszczególnych kolumn księgi. Umożliwia również wydrukowanie i ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych zgodnie z warunkami obowiązującego prawa.

Nie ma już potrzeby wpisywania wszystkich danych do swojej deklaracji podatkowej. Wystarczy uruchomić kreator e-pity w Programie fillup, (wersja desktop) i wczytać wstępnie przygotowane dla nas zeznanie Twój e-PIT z portalu Ministerstwa Finansów. Dzięki temu znacznie skraca się czas rozliczenia i zyskuje pewność wykorzystania wszystkich przysługujących nam ulg i odliczeń.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa zostało już oficjalnie uznane za pandemię przez WHO. Zaatakował on ludzi w niemal wszystkich zakątkach świata - w tym również w Polsce. Decyzją rządu placówki oświatowe i szkoły wyższe będą zamknięte od 12 do 10 kwietnia. Rodzicom, którzy nie są w stanie zapewnić swoim dzieciom innej opieki przysługiwać będzie zwolnienie działające na zasadach podobnych do zwolnienia na czas choroby. Oświadczenie COVID-19 ZUS należy dostarczyć do swojego pracodawcy w dowolnym momencie w czasie 14 dni, w których obowiązuje decyzja. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom łącznie przez 14 dni, niezależnie od liczby dzieci wymagających opieki.

Wspierając firmy i przedsiębiorców w trudnych czasach pandemii, postanowiliśmy udostępnić nieodpłatnie w programie fillup także formularze:

Poniżej lista najnowszych formularzy w aplikacji fillup oraz tych, nad którymi aktualnie pracujemy i ukażą się w najbliższym czasie:

CIT:

oraz z załączniki

GUS:

PIT:

ZUS:

Pozostałe: