Zobacz co nowego w fillup?

W Programie fillup® są już dostępne wraz z wysyłką elektroniczną najnowsze obowiązujące wersje e-deklaracji i druków do rozliczeń za 2021 rok: PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-28, PIT-38, PIT-39 wraz z załącznikami PIT/B, PIT/BR, PIT/IP, PIT/MIT, PIT/PM, PIT/NZI, PIT/DS, PIT/D, PIT/M, PIT-2K, PIT/O, PIT/SE, PIT/WZ, PIT/WZR, PIT/Z, PIT/ZG, PIT-28/B

Aplikacja zawiera także druki dla wąskich grup podatników jak: DSF-1, PIT-2, PIT-2A, PIT-3, PIT-6, PIT-14, PIT-16A, PIT-19A oraz deklaracje ZAP-3, NIP-7, UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, ORD-ZU, druk przelewu/wpłaty online na rachunek organu podatkowego oraz darmowe wzory najpopularniejszych pism i wniosków do urzędów skarbowych.

Płatniku pamiętaj - do końca stycznia wyślij e-Deklaracje - PIT-11, PIT-4R, PIT-8C, PIT-8AR

31 stycznia mija termin przygotowania i przesłania elektronicznie informacji podatkowych do urzędu skarbowego. Obowiązek ten ciąży na płatnikach, za osoby zatrudnione lub za inne osoby, za które odprowadzane były przez płatników zaliczki na podatek. Termin na przekazanie tych deklaracji i informacji PIT-11, PIT-R i PIT-8C zatrudnionym lub otrzymującym świadczenia jest nieco dłuższy i mija 28 lutego.

Wypełnij i wyślij PIT-11, PIT-8C, PIT-4R, PIT-8AR w Programie fillup®!

Nowy Polski Ład w Programie fillup

Nowy Polski Ład, którego zasady weszły w życie z dniem 1 stycznia 2022 r. stawia przed każdym dużo znaków zapytania. My trzymamy rękę na pulsie! W Programie fillup® znajdziesz nie tylko nowe formularze, przygotowane zgodnie z nowymi wytycznymi, ale również wiele opracowań, poradników i kalkulatorów, które pomogą Ci odnaleźć się w gąszczu nowych przepisów.

Wyliczenie wynagrodzeń w świetle nowych przepisów budzi wątpliwości, ponieważ na ich ostateczny kształt składają się nowe przepisy, ale i oświadczenia, które może złożyć każdy pracownik, takie jak rezygnacja z ulgi dla klasy średniej, rezygnacja z pobierania zaliczki na podatek, wycofanie PIT-2, PIT-2A, PIT-3 czy rezygnacja z wyrównania zaliczek na podatek i podwójnego naliczania tych zaliczek.

Niezbędna okaże się aktualnie skonfigurowana lista płac umowa o pracę 2022, znajdziesz ją w Programie fillup®.

Skorzystaj też z naszych kalkulatorów, które w przejrzysty sposób wyliczą składniki wynagrodzenia:

Więcej oświadczeń oraz wyjaśnień do nich znajdziesz w naszym poradniku Nowego Ładu

Pamiętaj o wybraniu formy opodatkowania w 2022 r.! Na zgłoszenie działalności lub najmu w nowej formie masz czas do 20 lutego.

Wypełnij stosowne oświadczenie:

Nowe formularze PITów rocznych do rozliczeń za 2021 rok:

Załączniki