Zobacz co nowego w fillup?

Miesięczny limit dofinansowania posiłków dla pracowników, od którego nie trzeba płacić składek ZUS, wzrósł do 450 zł. Istotną zmianą jest również fakt, że limit ten obejmuje teraz nie tylko posiłki spożywane w zakładzie pracy, ale także talony czy karty przedpłacone, które pozwalają pracownikom spożywać posiłki w różnych punktach gastronomicznych i handlowych.

Więcej informacji

Skorzystaj:

Skany faktur jako dowód księgowy

Zeskanowane faktury przechowywane w formie elektronicznej zostały uznane przez KIS za wystarczający dowód poniesienia kosztów podatkowych. To oznacza, że firmy mogą przechowywać faktury w formie elektronicznej i zrezygnować z ich papierowych wersji.

Więcej informacji

Skorzystaj:

Sprawdź Program fillup® formalności wypełnione
W programie fillup znajdziesz ponad 6 600 druków i formularzy, e-deklaracji, wzorów umów i pism w tym na przykład druki ZUS. Zweryfikujesz wygodnie wszystkich kontrahentów jednocześnie (biała lista VAT) i sprawdzisz kilkanaście punktów poprawności pliku JPK_V7 przed jego wysyłką. W JPKomacie fillup kompleksowo pomożemy Ci w całym procesie - od wystawienia faktury JPK w fillup, przez import do arkusza sprzedaży, weryfikację i wysyłkę online plików JPK do urzędu skarbowego.
Pobierz lub uruchom online - Program fillup® i sprawdź 30 dni za darmo »

KSeF a odliczenie VAT

Wprowadzenie systemu KSeF może spowodować problemy z weryfikacją uprawnień nabywcy do odliczenia VAT z faktury wystawionej poza tym systemem. To staje się istotne zwłaszcza w pierwszych sześciu miesiącach funkcjonowania KSeF, gdy nie będą obowiązywać kary dla sprzedawcy wystawiającego faktury poza systemem KSeF.

Więcej informacji

Skorzystaj:

Zmiany w podatkach od sprzedaży nieruchomości

Przepisy dotyczące opodatkowania transakcji nieruchomościami uległy zmianie. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego, sprzedaż jest zwolniona z podatku, o ile kupującym jest osoba fizyczna lub osoby fizyczne, które nie posiadały praw do nieruchomości wcześniej. Rynek pierwotny nadal podlega opodatkowaniu VAT.

Więcej informacji 

Skorzystaj: