Zobacz co nowego w fillup?

oraz import danych i inne udogodnienia dla biur rachunkowych

Mamy przyjemność zaprezentować najnowszą wersję aplikacji fillUp (1.1), w której znalazła się obsługa wszystkich obecnie dostępnych e-deklaracji – ponad 50 druków, zarówno tych wymagających kwalifikowanego podpisu elektronicznego, jak i możliwych do wysłania bez e-podpisu.

Program umożliwia wysyłkę wszystkich udostępnionych przez Ministerstwo Finansów deklaracji, w tym tak popularnych, jak VAT-7 (z praktycznym kreatorem), CIT-8, PIT-11, PCC-3 czy ORD-ZU. Pełna lista e-deklaracji, które można wysłać w programie fillUp:

 • VAT-7, VAT-7D, VAT-7K, VAT-8, VAT-9M, VAT-10, VAT-11, VAT-12, VAT-13, VAT-23, VAT-24, VAT-R, VAT-ZD, VAT-ZT i VAT-ZZ.
 • CIT-8, CIT-8/O, CIT-8A, CIT-8B, CIT-9R, CIT-D, CIT-ST i CIT-ST/A.
 • PIT-11(19), PIT-11, PIT-14, PIT-16, PIT-16A, PIT-19A, PIT-23, PIT-40, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C i PIT-R.
 • PCC-2 i PCC-3.
 • SD-2, SD-3 i SD-Z2.
 • ORD-TK, ORD-U, ORD-W1 i ORD-ZU.
 • SSE-R, SSE-R/A, SSE/A oraz SPR/MT.
 • ZAP-3.

W procesie wypełniania i e-wysyłki deklaracji program prowadzi użytkownika krok po kroku. Aplikacja weryfikuje poprawność i kompletność wpisanych danych i uniemożliwia wysyłkę deklaracji wypełnionej w sposób niepełny. Użytkownik może na bieżąco śledzić szczegółowe zapisy komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów i otrzymuje dokument potwierdzający poprawne złożenie e-deklaracji – UPO (Urzędowe Potwierdzenie Odbioru), który może w każdym momencie pobrać z poziomu programu lub otrzymać na adres e-mail. fillUp przekazuje także komunikaty w przypadkach błędów i nieodebrania złożonego podania w systemie e-deklaracje.gov.pl.

Wszystkie druki posiadające możliwość wysyłki do systemu e-deklaracje zostały oznaczone ikoną  , która umożliwia rozpoczęcie procesu e-wysyłki. Nowa funkcjonalność obsługi e-deklaracji została szczegółowo opisana w dziale pomocy>> Wysyłanie e-deklaracji. Dla wygody użytkowników e-druki zostały zebrane w wyodrębnionej kategorii „e-deklaracje” bazy formularzy fillUp.
 

Najnowsza wersja programu fillUp zawiera także szereg innych udogodnień i nowych funkcjonalności, które zostały przygotowane z myślą o wygodzie pracy użytkowników, w tym w szczególności księgowych, biur rachunkowych i kancelarii podatkowych. Nowe funkcjonalności aplikacji fillUp to m.in.:

 
 
 1. Możliwość szybkiego import danych bezpośrednio z najpopularniejszych aplikacji finansowo-księgowych, takich jak: e-pity, Płatnik, e-Deklaracje, Optima, IPS. Program przy starcie automatycznie wykrywa obecność wyżej wymienionych aplikacji i jednym kliknięciem pozwala przenieść wszystkie dane osób i firm do aktówki fillUp. Takie rozwiązanie pozwoli użytkownikom zaoszczędzić czas na ponowne wpisywanie wszystkich danych i od razu umożliwi korzystanie z ponad 1200 formularzy dostępnych w aplikacji. Dodatkowo w przypadku danych wielu obsługiwanych podmiotów, możliwe jest stworzenie odrębnych baz danych dla każdego z nich, co jest niezmiernie praktyczne w pracy biur rachunkowych obsługujących duże ilości klientów. Szczegółowy opis importu znajduje się w dokumentacji pomocy >> Import i eksport danych
 2. Obsługa operatorów i ich uprawnień – możliwość dodawania i zarządzania użytkownikami aplikacji oraz definiowania praw dostępu użytkowników do poszczególnych baza danych/firm. Szczegółowy opis zarządzania użytkownikami znajduje się w dokumentacji pomocy >> Zarządzanie użytkownikami.
 3. Możliwość zmieniania nazwy formularzy oraz rekordów danych wpisanych do w aktówki, co jeszcze bardziej uprości zarządzanie wypełnionymi formularzami.

 

W najnowszej wersji znalazło się też szereg zmian i udogodnień zgłoszonych przez użytkowników. Zachęcamy do przesyłania swoich pomysłów i spostrzeżeń. To dzięki Wam fillUp jest coraz bardziej przyjaznym programem do formularzy…

 

Jeżeli masz już zainstalowany program – aktualizacja nastąpi automatycznie, jeżeli jeszcze nie korzystałeś z fillUp pobierz teraz i sprawdź 90 dni za darmo.

Polecamy serwis: e-deklaracje.info.pl znajdziesz tam praktyczne informacje dotyczące przesyłania deklaracji i formularzy w formie e-deklaracji.