Zobacz co nowego w fillup?

(23.04.2013 r.)

Witaj w świecie przyjaznych formularzy. Dziś oficjalna premiera aplikacji fillUp – Przyjazne formularze. Program pozwala na proste i wygodne wypełnianie ponad 1000 formularzy, deklaracji, druków i umów. Jednak fillUp to nie tylko baza formularzy, ale narzędzie, które zmienia filozofię wypełniania i przechowywania dokumentów, upraszczając i automatyzując ten proces zarówno dla osób prywatnych, jak i firm.

Wierzymy, że użytkownicy naszej aplikacji docenią zastosowane w niej nowatorskie rozwiązania w dziedzinie wypełniania formularzy i druków. Włożyliśmy wiele pracy, popartej niezliczonymi testami, prototypowaniem i badaniami, aby nasz program jak najlepiej odpowiadał na oczekiwania osób prywatnych i firm wypełniających formularze. Jednak wiemy też, że dopiero teraz – w momencie zaprezentowania fillUpa szerokiemu audytorium – czeka nas kolejny etap wytężonej pracy nad wprowadzeniem kolejnych zmian i udogodnień, już w oparciu o sugestie i uwagi użytkowników. Jesteśmy na to gotowi, bo naprawdę chcemy, aby fillUp był najlepszym i najprzyjaźniejszym programem do wypełniania druków, umów i formularzy.

Jaki jest fillUp w momencie premiery? Aplikacja umożliwia wypełnianie formularzy VAT, PIT, CIT, PCC, NIP, ZUS, KRS, GUS, PIP, NFZ czy PFRON. W programie można znaleźć także wnioski urlopowe, gratulacje z okazji jubileuszu pracy albo nowego roku. Na dzień premiery fillUpa baza dostępnych formularzy liczy ponad 1000 druków, deklaracji oraz umów, z których najczęściej korzystają osoby prywatne oraz firmy i wciąż jest aktualizowana w oparciu o najnowsze przepisy i zapotrzebowanie użytkowników.

Funkcjonalna wyszukiwarka fillUpa pozwala szybko odnaleźć i uzupełnić odpowiedni formularz. Dokumenty można wyszukać po nazwie, typie sprawy (np. praca i kadry, finanse i księgowość czy sprawy obywatelskie), urzędzie (np. urząd skarbowy, sąd czy urząd miasta) albo kategorii (np. PIT, CIT, ZUS lub VAT). Znalezione formularze można wygodnie sortować po nazwie, dacie dodania lub popularności.

Wyjątkowym rozwiązaniem aplikacji fillUp jest fakt, że na bieżąco uczy się ona danych wprowadzanych przez użytkownika i każdą informację wystarczy podać tylko raz. Dzięki temu osoba, która wypełni w programie trzy pierwsze formularze, w każdym kolejnym ma wypełnione około 70-80 procent.

W aplikację można wpisać dane wielu osób prywatnych lub firm, a przy wypełnianiu docelowego dokumentu, jednym kliknięciem zdecydować, które dane mają się znaleźć w konkretnym formularzu. fillUp pozwala też na import danych z programu Płatnik, e-pity lub z pliku XML. Wypełniony formularz można zapisać i wydrukować oraz wyeksportować do formatu Word, PDF, XML lub wysłać e-mailem. Program już wkrótce będzie umożliwiał także e-wysyłkę wybranych dokumentów, które można do urzędu dostarczać elektronicznie.

Wszystkie wprowadzane dane są zabezpieczane protokołem SSL stosowanym w bankowości elektronicznej oraz w pełni bezpieczne, ponieważ przechowywane są na komputerze użytkownika lub w chmurze Dropbox albo Google Drive.

Po długich dyskusjach zdecydowaliśmy, że przez pierwsze 90 dni program dostępny będzie za darmo także do użytku komercyjnego. Uważamy, że po tak długim okresie korzystania z jego funkcjonalności użytkownik komercyjny będzie w stanie docenić efekty naszej pracy i naprawdę polubić fillUpa. No i będzie w stanie przekonać się, że nasze narzędzie naprawdę pozwala na oszczędność czasu, pracy, a nade wszystko znacząco ogranicza żmudne wypełnianie niezliczonych druków tymi samymi danymi. Po tym okresie, aby korzystać ze wszystkich funkcjonalności aplikacji oraz z dostępnych formularzy należy wykupić abonament. Można także płacić za wybrane formularze za pomocą SMS-a. Natomiast do użytku prywatnego fillUp jest i zawsze będzie za darmo.

Program fillUp działa na platformach Windows, Mac OS oraz Linux. Niebawem planujemy uruchomienie wersji on-line oraz aplikacje na iPada i system Android.
Wierzymy, że fillUp jest kolejnym – po naszej aplikacji e-pity, z której skorzystało już ponad 4 000 000 użytkowników – udanym krokiem na drodze usprawniania i automatyzowania kontaktów obywateli i firm z urzędami. Przyjaznego wypełniania formularzy.

Zespół e-file