Instalacja programu Windows

Pobieranie programu fillUp

Program fillUp instaluje się w prosty i szybki sposób. Przede wszystkim należy go pobrać ze strony internetowej www.fillUp.pl/pobierz-darmowy-program/.

Pojawi się wówczas okienko z pytaniem czy chcesz uruchomić lub zapisać program na swoim komputerze.

Kliknij w "Zapisz jako", dzięki czemu w następnym kroku będzie widoczna lokalizacja aplikacji (miejsce, gdzie zostanie ona zapisana) oraz jej nazwa.

Potwierdź klikając w przycisk "Zapisz". Rozpocznie się proces pobierania programu na Twój komputer.

Gdy pobieranie dobiegnie końca, otworzy się okienko z pytaniem czy chcesz uruchomić aplikację.

Najwygodniej po prostu kliknąć w przycisk "Uruchom", aby przejść do etapu instalacji.

Jeżeli jednak omyłkowo zaznaczyłeś "Anuluj" lub chcesz zainstalować fillUpa później, musisz w tym celu wyszukać aplikację setup_fillUp (chyba, że nadałeś jej swoją nazwę – wtedy szukasz po tej nazwie), w lokalizacji, jaką podałeś przy pobieraniu programu.

Instalacja programu fillUp

Zobacz także poradnik video

Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem instalacji pozamykać wszystkie uruchomione programy. Zapewni to pełną poprawność procesu instalacji i zapobiegnie ewentualnym błędom lub przerywaniu procesu instalacji.

  1. Po uruchomieniu aplikacji otwiera się okno Kreatora instalacji programu fillUp (widok poniżej):

    Kliknij w przycisk "Dalej", aby kontynuować proces instalowania fillUp.
  2. Następnie wybierz docelową lokalizację programu. Kreator sam podaje domyślną lokalizację, którą możesz zmienić naciskając przycisk "Przegląda".Wówczas otworzy się okienko z folderami Twojego komputera, spośród których – klikając w wybrany folder – wybierasz ten, w którym ma zostać zapisany program fillUp. Po dokonanym wyborze kliknij w "Dalej" i przejdź do kolejnego etapu. Zalecamy instalację w domyślnym katalogu, który się wyświetla.
  3. W następnym etapie możesz utworzyć ikonę programu fillUp na pulpicie swojego komputera zaznaczając (lub nie) okienko "Utwórz ikonę na pulpicie".

    Utworzenie ikony na pulpicie będzie pomocne w użytkowaniu programu. Dzięki temu uzyskasz łatwy dostęp do wypełnionych przez Ciebie formularzy, zwłaszcza gdy zechcesz szybko: znaleźć i wypełnić formularz, zobaczyć podgląd ostatnio wypełnianych formularzy oraz najnowszych druków.
  4. Rozpocznie się proces instalacji i jednocześnie pojawi się pasek wyświetlający jej postęp w procentach. Program powinien zainstalować się szybko: maksymalnie do kilku minut. Na zakończenie instalacji otworzy się okno startowe programu fillUp.
  5. Byś nie musiał wpisywać żadnych danych, program wykryje bazy najpopularniejszych programów finansowo-księgowych takie jak: Płatnik, e-Deklaracje, Optima, IPS czy e-pity, z których możesz wczytać, zaimportować dane osób i firm.

Program fillUp został zainstalowany pomyślnie. Teraz możesz rozpocząć wypełnianie formularzy. W tym celu polecamy zapoznanie się z pozostałymi zakładkami Pomoc do fillUp. W przypadku wystąpienia problemów w trakcie instalacji lub użytkowania programu, skontaktuj się z naszą pomocą techniczną: tel.: 61 307 17 77 lub e-mail: serwis@fillup.pl