Zobacz także poradnik video

Kreatory służą do łatwego generowania formularzy – polecamy je szczególnie osobom, które nie chcą zgłębiać tajników wiedzy księgowej czy prawniczej. Za pomocą kreatora można krok po kroku wypełnić formularz, korzystając z podpowiedzi i wyjaśnień dotyczących poszczególnych pól wypełnianego druku. Jeśli tworzymy nowy formularz (np. deklarację VAT-7) za pomocą kreatora – można liczyć na automatyczne wypełnienie danych (np. kwoty do przeniesienia z poprzedniej deklaracji) na podstawie poprzednio wypełnionych formularzy dla wybranej osoby lub firmy.


Kreator zapamiętuje również najczęściej wypełniane dla danej osoby lub firmy pola, tak, żeby wypełnienie każdego następnego formularza tego samego typu było jak najprostsze. Formularze, które możesz wypełnić za pomocą kreatorów są oznaczone ikonką  . Kreator danego formularza uruchamia się poprzez kliknięcie w Otwórz kreator. Część z tych druków możesz oczywiście wypełnić także bez kreatora „ręcznie” (Wypełnię aktywny kreator) wypełniając kolejne pola w programie fillUp.

PIT-y roczne, np. PIT-36, PIT-37 są  dostępne do wypełnienia przy użyciu kreatora po kliknięciu w przycisk e-pity (w lewym menu).