Zobacz także poradnik video

Program fillup oferuje kilka możliwości wyszukiwania interesującego Cię formularza lub druku. Przede wszystkim możesz tego dokonać za pomocą opcji 'Znajdź formularz' lub podziału na kategorie spraw.  

 Wyszukiwanie za pomocą opcji 'Znajdź formularz'

Wyszukiwarka Znajdź formularz znajduje się na stronie startowej programu i w zakładce programu "Baza formularzy". W jej okienku możesz wpisać:

 • nazwę szukanego formularza lub druku (np. świadectwo pracy), lub wyszukać druk według kategorii widocznych z lewej strony przez:
  • typ sprawy, której dotyczy poszukiwany formularz lub druk (np. rejestracja pojazdu),
  • kategorię,
  • nazwę urzędu lub organu administracyjnego (np. urząd miasta Poznań).

Formularz można także odnaleźć wpisując w wyszukiwarkę fragment jego nazwy lub inne charakteryzujące go dane.


Po wpisaniu poszukiwanej nazwy lub frazy kliknij w Szukaj, zobaczysz znalezione wyniki:

 1. Wyświetli się odpowiedni formularz lub lista druków pasujących do wpisanej przez Ciebie frazy. Po prostu wybierz ten, którego potrzebujesz.
 2. Pojawi się napis Brak znalezionych formularzy. W takim przypadku powinieneś zmienić wpisany w wyszukiwarce wyraz (wyrazy) i rozpocząć wyszukiwanie jeszcze raz. Możesz też zaznaczyć opcję Szukaj też w opisach, która rozszerzy kryteria wyszukiwania do opisów treści formularzy. Jeżeli mimo tego Twoje poszukiwania nie zakończą się sukcesem, spróbuj metody wyszukiwania za pomocą kategorii.
 3. Jeśli nie możesz znaleźć interesującego Cię druku, zgłoś do nas brakujący formularz.

Wyszukiwanie za pomocą kategorii

Zobacz także poradnik video

Ta metoda jest najbardziej pomocna, gdy:

 • nie wiesz, jakiego dokładnie formularza szukasz lub nie znasz jego nazwy,
 • wolisz wyszukiwanie po wcześniejszym przefiltrowaniu druków wg. zaznaczonych przez Ciebie kategorii.

Aby zastosować tę metodę wyszukiwania, otwórz zakładkę Baza formularzy, po lewej stronie wyświetli się podział:

 • typ spraw (np. podatki, cła akcyza, finanse i księgowość),
 • kategoria (np. CIT, PCC),
 • urząd (np. ZUS, Urząd Skarbowy),
 • moduły (np. bezpłatne formularze, formularze bazowe, e-Sprawozdania finansowe).

Zaznacz szukaną przez Ciebie kategorię druków. Wtedy automatycznie wyświetli się lista dostępnych formularzy. Możesz dodatkowo wpisać w wyszukiwarce (znajdującej się u góry strony), nazwę druku lub jej fragment.


Uwaga! Możesz nie znaleźć formularza, ponieważ zaznaczyłeś kategorię, w której dany druk nie występuje, np. odznaczyłeś Praca, kadry, a szukasz druku w KRS lub w innej kategorii.


W takiej sytuacji należy wyłączyć kategorie, klikając na krzyżyk w belce pod wyszukiwarką lub odznaczyć ten typ sprawy w lewym menu. 

Jeżeli jednak w dalszym ciągu nie możesz znaleźć konkretnego druku, zgłoś brakujący formularz klikając w przycisk "Zgłoś":

Sortowanie

Formularze, które pojawiły się w wyniku wyszukiwania możesz sortować według nazwy (alfabetycznie), daty dodania (od najstarszych lub od najnowszych), lub według popularności druków wśród innych użytkowników programu. W tym celu wybierz sposób sortowania. Pojawi się obok niego trójkącik wskazujący w jakim kierunku zostały posortowane formularze:

Gdy znajdziesz już odpowiedni formularz, kliknij jego nazwę lub w przycisk Wypełnij. Program automatycznie otworzy nowe okno z wczytanym formularzem, który możesz zacząć wypełniać. Każdy otwarty druk będzie widoczny zawsze w osobnej zakładce.