Profil Zaufany (eGO) to bezpłatne narzędzie do potwierdzenia twojej tożsamości w internecie (działa jak elektroniczny podpis). Za jego pomocą możesz łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać oraz podpisywać elektroniczne dokumenty w różnych sprawach urzędowych (np. . Profil zaufany pozwala również prawidłowo podpisać i złożyć plik JPK_VAT.

Profil Zaufany można założyć i potwierdzić online za pośrednictwem internetowego konta bankowego lub zarejestrować się i wysłać wniosek przez internet a następnie, potwierdzić swój Profil Zaufany w Punkcie Potwierdzającym (w ciągu 14 dni), np. w swoim urzędzie skarbowym. W całej Polsce funkcjonuje prawie 1500 takich punktów. To m.in. urzędy skarbowe, inspektoraty ZUS, banki, urzędy miejsce czy wojewódzkie. Pełna lista Punktów Potwierdzających znajduje się na stronie https://pz.gov.pl/pz/confirmationPointAddressesList?clearFilter=F 

Więcej informacji o tym jak założyć profil zaufany na stronie https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany 

Chcąc korzystać ze swojego profilu zaufanego w fillUp, np. do wysyłki plików JPK_VAT konieczne będzie ustawienie sobie sposobu logowania poprzez login i hasło oraz zmiana autoryzacji przez kody wysyłane przez SMS.

Jeśli zakładany był profil zaufany przez bank zmianę sposobu logowania oraz autoryzacji przez SMS należy przeprowadzić na stronie www.epuap.gov.pl 
Klikamy na Zaloguj się


A następnie w oknie logowania logujemy się podając swój login i hasło. Jeśli nie znamy / nie pamiętamy loginu lub hasła klikamy na ‘Nie pamiętam loginu’ – otrzymamy e-mail ze swoim loginem, a potem klikamy na ‘Nie pamiętam hasła’ – otrzymujemy na maila link do zmiany i ustawienia swojego hasła do logowania.


Informacja jak zmienić metodę autoryzacji w swoim Profilu Zaufanym znajduje się poniżej.