Dane w programie fillUp są zabezpieczone standardowo poprzez Twój system operacyjny. Użytkownicy logujący się na inne konto podając hasło dostępu dla swojego profilu, nie widzą Twoich danych.

Jeżeli chcesz, aby dostęp do bazy programu fillUp był chroniony, możesz ustawić  jej szyfrowanie. W tym celu należy wejść w zakładkę Narzędzia -> Ustawienia->Dane aplikacji:

 

Zaznacz "dodatkowo zaszyfruj dane". Wyświetli się dialog, w którym tworzymy nowe hasło, bez którego nie będzie możliwe otworzenie bazy fillUp z Twoimi danymi:

Jeżeli użytkownik zaznaczy opcję Zapamiętaj hasło program "pamięta hasło bazy" i nie trzeba podawać go przy każdy otwieraniu aplikacji. Baza jest wtedy nadal szyfrowana, co zabezpiecza wrażliwe dane w razie przechwycenia pliku.

Jeśli baza jest szyfrowana, a użytkownik nie zaznaczy opcji Zapamiętaj hasło, to podczas uruchamiania aplikacji za każdym razem będzie pojawiało okno autoryzacji dostępu do bazy poprzez podanie prawidłowego hasła.

Taki rodzaj ustawienia w 100% gwarantuje to, że nikt po za Tobą nie jest w stanie poznać ani odtworzyć hasła umożliwiającego dostęp do danych.

Uwaga! Jeśli użytkownik zapomni hasła do bazy, traci bezpowrotnie wszystkie swoje dane!!!