Od wersji 5.8 w programie fillup jest dostępny moduł e-Sprawozdań Finansowych (JPK_SF). Jest to nowy system generowania i wysyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego dla Sprawozdań Finansowych.

Można go uruchomić z bocznego menu, klikając na przycisk „e-Sprawozdania Finansowe”. Moduł e-Sprawozdań Finansowych (JPK_SF) w fillup pozwala zarówno na import danych z pliku xml JPK_SF lub z pliku excel, jak również na samodzielne wypełnienie kompletnego sprawozdania finansowego i jego podpisanie za pomocą kwalifikowanego e-Podpisu lub Profilu Zaufanego oraz wysyłkę elektroniczną do systemu eKRS. Jednostki zobowiązane do wysyłki sprawozdania w pliku XML do systemu KAS (nie składające sprawozdania do eKRS), będą mogły wygenerować w fillup plik xml JPK_SF sprawozdania, aby móc potem go wysłać do Szefa KAS.

Aktualnie moduł e-Sprawozdań Finansowych w fillup daje możliwość wypełnienia sprawozdań dla jednostek mikro, jednostek małych, jednostek innych, jednostek pożytku publicznego z kwotami wyrażonymi w złotych oraz skonsolidowanych e-Sprawozdań dla Grup Kapitałowych w złotych i organizacji innych. Aby wysłać e-Sprawozdanie Finansowe JPK_SF należy posiadać kwalifikowany podpis elektroniczny lub Profil Zaufany oraz założyć konto na ekrs.ms.gov.pl

Generowanie sprawozdań finansowych w pliku XML JPK_SF w wersji (1-2) obowiązującej od 1 września 2019 r. jest dostępne w programie fillup w pełnej funkcjonalności wraz z wysyłką do eKRS lub do KAS, tylko po wykupieniu abonamentu fillup na moduł e-Sprawozdania Finansowe.

Formularze sprawozdań finansowych (JPK_SF) nie są dostępne w 30 dniowej wersji próbnej programu oraz nie ma możliwości ich opłacenia za pomocą usługi SMS Premium.